O Krynica
Forum 2023

 

Krynica Forum 2023, wydarzenie łączące biznes, politykę i środowisko akademickie, odbędzie się w dniach 13–15 września w Krynicy-Zdroju, jednym z najpiękniejszych polskich uzdrowisk, mającym ponadstuletnią międzynarodową renomę. Dwudniową obecność zapowiedział Prezydent RP Andrzej Duda, który zaprosi także innych przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerem Głównym wydarzenia będzie Województwo Małopolskie. We współpracę włączają się również władze Miasta Krakowa.

 

Krynica-Zdrój – powrót do wątków z Davos

Jak podkreślają organizatorzy, Krynica Forum 2023 to jedyna konferencja w Polsce zapewniająca łączność programową z inicjatywą Domu Polskiego, która odniosła sukces podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.  W Domu Polskim Prezydent RP inaugurował m.in. debatę ambasadorów państw Europy Środkowo-Wschodniej przy Kwaterze Głównej NATO oraz spotkanie poświęcone koreańsko-polskiej współpracy. Obydwa wątki programowe znajdą swoje rozwinięcie podczas Krynica Forum 2023, będąc kontynuacją dyskusji rozpoczętej w Szwajcarii.

 

Współpraca i partnerstwa

Do konsultacji inicjatywy została zaproszona Rada Naukowa ds. Strategicznych Kierunków Rozwoju Małopolski, kierowana przez Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Stanisława Mazura. Wśród partnerów merytorycznych Krynica Forum 2023 znaleźli się m.in. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP oraz Klub Jagielloński.

Atrakcyjna agenda przyciągnie uwagę mediów i liderów opinii publicznej z całego świata. Swoją obecność w Krynicy potwierdził m.in. wydawca „The Wall Street Journal”. Partnerem medialnym Krynica Forum 2023 jest „Dziennik Gazeta Prawna”. Relacjonowanie wydarzenia w swoich kanałach medialnych zapowiedziała m.in. Grupa Polsat Plus.

 

KRYNICA-ZDRÓJ

Krynica-Zdrój od ponad 100 lat cieszy się sławą oraz statusem elity światowych uzdrowisk. Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę stała się jednym z ulubionych miejsc wypoczynku dla Polaków, w tym gwiazd kina i estrady. Pamiątką tamtych czasów jest m.in. perła polskiego modernizmu – hotel Patria zbudowany przez Jana Kiepurę – światowej sławy tenora i aktora.

Krynicę Zdrój od dekad odwiedzali europejscy przedsiębiorcy, liderzy polityczni, a także koronowane głowy państw. Od ponad 30 lat jest miejscem wydarzeń ekonomicznych i artystycznych. Swoją popularność zawdzięcza pięknej naturze, klimatowi i niespotykanemu nigdzie indziej na świecie bogactwu leczniczych źródeł. Zrewitalizowana infrastruktura miejska z urokliwym deptakiem to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Polsce do organizacji międzynarodowej konferencji – forum regionu CEE. Geograficzna bliskość Ukrainy sprzyja obecności przedstawicieli ukraińskich władz państwowych i samorządowych oraz przedsiębiorców. 

Małopolska - to jeden z najprężniej rozwijających się gospodarczo regionów kluczowych w tworzeniu PKB Polski. Duża atrakcyjność inwestycyjna oraz położenie na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków logistycznych budzi zainteresowanie zagranicznych inwestorów. W procesie odbudowy Ukrainy to właśnie Małopolska wraz z sąsiadującym Podkarpaciem będą odgrywały kluczową rolę w kontekście logistyki, infrastruktury i niezbędnych zasobów.

 

Zapisz się do newslettera