O programie

 

Trzy razy bezpieczeństwo

Inwazja Rosji na Ukrainę zmieniła obraz geopolityki i zwróciła uwagę świata na Europę Środkowo-Wschodnią. Zaangażowanie Polski w pomoc walczącej Ukrainie w wymiarze politycznym, gospodarczym i militarnym, jak również przyjęcie milionów uchodźców, spotkały się z międzynarodowym uznaniem. Sprzyjający moment, potencjał gospodarczy Polski i jej geostrategiczne położenie, pozwalają budować w Krynicy-Zdroju najważniejszą polityczno-gospodarczą konferencję w regionie CEE, która będzie koncentrowała się na trzech wymiarach nowej architektury bezpieczeństwa: bezpieczeństwie strategicznym, bezpieczeństwie energetycznym oraz bezpieczeństwie klimatycznym.

 

 

Międzynarodowe formaty: Korea i Ukraina

Planowane jest wydarzenie towarzyszące: Forum Koreańsko-Polskie. Z uwagi na współpracę w obszarze energetyki atomowej, przemyśle zbrojeniowym i innych sektorach gospodarki zaproszeni zostaną przedstawiciele największych firm koreańskich, które zainteresowane są nawiązaniem kontaktów z przedsiębiorcami w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Zaprezentujemy m.in. dotychczasowe projekty koreańskich inwestorów, zrealizowane z sukcesem w Polsce, oraz strategiczne partnerstwa w sektorach energetycznym i zbrojeniowym.

Do współpracy przy realizacji Krynica Forum 2023 zaprosiliśmy Ambasadora Ukrainy w Polsce. W związku z ukierunkowaniem programu Forum na kwestie związane ze skutkami rosyjskiej agresji na Ukrainę zadbamy o obecność ukraińskich stakeholderów: przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, przedsiębiorców i ekspertów.

 

 

Atrakcyjny program

Głównymi tematami dyskusji będą: nowoczesne technologie wojenne, cyberbezpieczeństwo, rola Sojuszu Północnoatlantyckiego w regionie, suwerenność energetyczna, energia jądrowa, łańcuchy dostaw, czy wpływ wojny na stanowisko Europy w sprawie neutralności klimatycznej.

W kontekście toczącej się wojny na Ukrainie panele dyskusyjne będą dotyczyć także kwestii takich jak: konsekwencje konfliktu dla bezpieczeństwa międzynarodowego, perspektywy odbudowy kraju, potrzeba rozliczenia rosyjskich zbrodni przez międzynarodowe trybunały, ukraińskie dążenie do członkostwa w UE i konieczność utrzymania ciągłości wsparcia dla Ukraińców.

U progu nowego ćwierćwiecza, w czasie upływającym pod znakiem wojny i niepewności, warto rozmawiać o tym, co przed nami. Jak nowe technologie, sztuczna inteligencja i komputer kwantowy mogą wpłynąć na globalne zjawiska, a także naszą codzienność? Na czym opierać się będzie gospodarka przyszłości? W co warto inwestować w trudnych czasach? Debaty będą służyły zdefiniowaniu nowych trendów, wyzwań i szans. Nie zabraknie dyskusji poświęconej fenomenowi gospodarczemu Małopolski – regionu, na terenie którego odbywa się Krynica Forum 2023.

 

Pluralizm debaty i wybitni eksperci

W ubiegłorocznej edycji Krynica Forum oprócz osób sprawujących najwyższe funkcje państwowe uczestniczyli m.in.: Tomasz Siemoniak – wiceprzewodniczący PO, Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Marek Balicki – były minister zdrowia w rządzie SLD, Michał Boni – były minister administracji i cyfryzacji w rządzie PO. W 2023 r. dobór panelistów będzie równie pluralistyczny. Celem jest stworzenie wartościowej przestrzeni rozmowy z osobami prezentującymi różne punkty widzenia.

Do udziału w panelach zapraszamy przedstawicieli środowisk eksperckich. Swoją obecność potwierdzili m.in.: Piotr Ciepiela – partner EY, globalny lider dla bezpieczeństwa Architektury i Nowoczesnych Technologii, prof. Magdalena Gawin – Dyrektor Instytutu Pileckiego, prof. dr. hab. Tomasz Grosse – politolog, socjolog i europeista, Robert Korzeniowski – czterokrotny mistrz olimpijski, organizator pomocy dla ukraińskich sportowców, dr Jakub Kwaśny – dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK w Krakowie, Paweł Musiałek – prezes Klubu Jagiellońskiego, dr inż. Mikołaj Oettingen – wykładowca koreańskiej KEPCO International Nuclear Graduate School, adiunkt na Wydziale Energetyki i Paliw AGH w Krakowie, dr Bolesław Piasecki – kierownik studium podyplomowego Służby Specjalne na Akademii Sztuki Wojennej, Jacek Piechota – Prezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej, dr Błażej Sajduk z Katedry Bezpieczeństwa Narodowego UJ, dr. hab. inż. prof. AGH Paweł Skruch z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie oraz Krzysztof Wojczal – analityk geopolityczny.

 

 

 

Zapisz się do newslettera