Forum
Polsko-Koreańskie


Centralnym punktem wydarzenia Krynica Forum 2023 będzie FORUM POLSKO-KOREAŃSKIE, to znaczące wydarzenie w historii relacji obu państw, które ukaże ich kompleksowość, dynamikę i strategiczny charakter.

Krynica-Zdrój to miasto położone w samym sercu regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Ten symboliczny aspekt jest istotny, gdyż Polska stanowi miejsce strategiczne z punktu widzenia interesów Korei Południowej, zainteresowanej ekspansją na rynkach europejskich.

Współpraca Polski i Korei Płd. w ostatnim dziesięcioleciu to:

- projekty przynoszące cywilizacyjną zmianę w Polsce,
- inwestycje o wartości miliardów euro,
- przykład i inspiracja dla innych państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Korea Południowa to państwo z ogromnymi możliwościami i osiągnięciami, a także aspiracjami związanymi ze zwiększaniem swojej obecności na rynkach europejskich. Sukcesy, jakie Koreańczycy odnieśli, dynamizując współpracę z Polską, mogą być przykładem i inspiracją do zacieśniania relacji z innymi państwami Europy Środkowo-Wschodniej.

Forum Polsko-Koreańskie będzie platformą promocji potencjału współpracy z Koreą, przedstawi projekty przynoszące zmiany cywilizacyjne w Polsce (energetyka jądrowa, zakup uzbrojenia) oraz inwestycje o wartości miliardów euro. Bliskie partnerstwo z koreańskimi Partnerami zaowocuje obecnością ważnych zainteresowanych stron z Korei Południowej, które chcą rozwijać współpracę z Polską.

 


Partner głównyPartnerzy
 

Zapisz się do newslettera