MAŁOPOLSKA – CEL PODRÓŻY

Zasmakuj w regionie na Krynica Forum 2023


Małopolska – górzysty region południowej Polski, z dumą ogłasza swoje uczestnictwo jako Partner Główny Krynica Forum 2023. W obliczu globalnych wyzwań, Małopolska wykorzystała swój potencjał i stała się wyjątkowym przykładem skutecznej odbudowy ruchu turystycznego, kierując się innowacyjnymi rozwiązaniami i zaangażowaniem w promocję na rynku krajowym i rynkach zagranicznych. To tutaj tradycja spotyka się z nowoczesnością, znajdując kontynuację w bieżącym życiu mieszkańców.

 

Inicjatywa „Małopolska – cel podróży" wyznacza nowe standardy w skutecznej budowie turystyki regionalnej. Intensywna kampania promocyjna osiągnęła szerokie zasięgi międzynarodowe, podkreślając wyjątkowe atrakcje i możliwości tego regionu. Dzięki niej Małopolska staje się bardziej widoczna dla szerokiej publiczności, co w znaczący sposób wspiera proces kierowania ruchu turystycznego w tę część Polski. Region, który obfituje w zabytki i miejsca o znaczeniu historycznym, a także słynie z pięknych krajobrazów, które przyciągają miłośników przyrody, to wręcz idealne miejsce do organizacji spotkań o randze Krynica Forum. Tłumnie przybywający na kongres uczestnicy i goście – z kraju i zagranicy – tworzą dynamiczny ruch, który stymuluje turystykę regionu, co przekłada się na generowanie wielowarstwowych zysków. Noclegi w okolicznych hotelach, pensjonatach i apartamentach wspierają lokalne przedsiębiorstwa. Zwiększony ruch w restauracjach, kawiarniach i lokalnych sklepach napędza gospodarkę regionu. Obecność prestiżowych gości z kraju i świata przyciąga uwagę mediów, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w promocji regionu na szeroką skalę. To także kreowanie wizerunku regionu jako dynamicznego i innowacyjnego miejsca, które przyciąga przedstawicieli biznesu i środowisk akademickich i naukowych. Dzięki temu Małopolska promuje bogatą infrastrukturę badawczą regionu i możliwości rozwoju technologicznego, które przyciągają inwestorów i przedsiębiorców z kraju i świata. To także promocja wartości edukacyjnych we współpracy z instytucjami badawczymi i organizacjami pozarządowymi, które przekładają się na współpracę gospodarczą i kulturalną.

 

Igrzyska Europejskie oraz Inicjatywa Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej motorem rozwoju branży turystycznej

Małopolska jest wiodącym regionem w efektywnym wspieraniu turystyki. Kluczowym w tym procesie jest program Małopolska Tarcza Antykryzysowa. Dzięki inicjatywom takim jak „Bon Rekompensacyjny" oraz „Pożyczka Turystyczna", podróżujący otrzymali dodatkowe zachęty do odwiedzania tego malowniczego regionu. Program rozwoju turystyki szkolnej „Odkrywam Małopolskę" zaowocował największą liczbą zrealizowanych bonów turystycznych w kraju, co tylko podkreśla innowacyjność i skuteczność podejścia Małopolski do odbudowy turystyki.

Sukces III Igrzysk Europejskich 2023, które miały miejsce w Małopolsce, miał dalekosiężne, pozytywne skutki dla sektora turystycznego. Przyciągnięcie światowej uwagi do regionu stanowiło znakomitą promocję. Miliony widzów z całego świata śledziły rywalizację sportowców, co dodatkowo przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania turystyką w Małopolsce. To także otworzyło nowe horyzonty dla ruchu lotniczego w regionie, a wygodne połączenia z Portem Lotniczym Kraków-Balice znacząco usprawniły komunikację dla odwiedzających z dalszych regionów.

 

Małopolska – region bezpieczny i gościnny

Małopolska nie tylko urzeka swoimi malowniczymi krajobrazami i atrakcjami, ale również oferuje odwiedzającym poczucie bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery. Region ten znany jest z wysokich standardów w obszarze turystyki, co przekłada się na wyjątkowe i komfortowe przeżycia dla każdego podróżnego. To także wysokie standardy bezpieczeństwa, które należy zapewnić przy organizacji imprez rangi Krynica Forum, w których uczestniczą liderzy światowi i prestiżowe grono gości.

W obliczu trudności wynikających z pandemii COVID-19, Małopolska stanowi przykład, jak efektywne działania i zaangażowanie mogą przekształcić wyzwania w możliwości. Partnerstwo Małopolski z Krynica Forum 2023 to jednocześnie znakomite zaproszenie dla wszystkich by odkryli ten urokliwy region, czerpiąc z niego inspirację i niezapomniane wspomnienia. Od obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO po malownicze szlaki górskie i liczne parki narodowe, region ten oferuje różnorodność atrakcji dla wszystkich typów podróżników.

 

See more news

Subscribe to the newsletter