KRYNICA FORUM 2023

Małopolska częścią prestiżowej Inicjatywy Awangardy


Do grona 10 inicjatorów Inicjatywy Awangarda zalicza się także Małopolska, Główny Partner Krynica Forum 2023. Reprezentuje tym samym nasz kraj będąc jedynym regionem z obszaru Polski i Europy Środkowo-Wschodniej aktywnie udzielającym się w ramach prestiżowej kooperatywy.

 

Inicjatywa Awangarda to stowarzyszenie non-profit z siedzibą w Brukseli zrzeszające 37 europejskich regionów wspólnie dążących do rozwoju nowoczesnych gałęzi gospodarki. Jej głównym celem jest wsparcie organizacji w postępie technologii, głównie tych znajdujących się na niskich poziomach gotowości. Współpraca pozwala zmniejszyć koszty testowania oraz certyfikacji, a także umożliwia doprowadzenie tych technologii do poziomu sprzedaży, nawiązując przy tym wartościowe biznesowe relacje. Obecnie w ramach IA rozwijane są projekty m.in. w obszarach biogospodarki, zastosowania nanotechnologii oraz sztucznej inteligencji.

Międzynarodowa współpraca pozwala małopolskim przedsiębiorstwom czerpać z rozwiązań i strategii przygotowanych przez pozostałych członków sojuszu, jak i promować własne unikatowe systemy. To również niepowtarzalna okazja dla firm, by pozyskać kontrahentów na nowych, europejskich rynkach.

 

CZYTAJ WIĘCEJ: https://www.malopolska.pl/biznes/innowacje/inicjatywa-awangarda

 

Zapisz się do newslettera