GOŚCIE KRYNICA FORUM 2023

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda gościem honorowym Krynica Forum 2023


Prezydent Andrzej Duda zapowiedział dwudniową obecność na Krynica Forum 2023. Prezydent RP zaprosi także innych przywódców państw Europy Środkowo-Wschodniej. Debata z udziałem liderów państw regionu o przyszłości Europy oraz nowej architekturze bezpieczeństwa będzie centralnym punktem Forum.

W styczniu 2023 r., podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Prezydent RP otworzył dwie debaty organizowane w Domu Polskim - dyskusje o Sojuszu Północnoatlantyckim oraz o suwerenności energetycznej. Ta tematyka zostanie podjęta także w Krynicy-Zdroju.

Krynica Forum 2023 to jedyna konferencja w Polsce zapewniająca bezpośrednią łączność z inicjatywą Domu Polskiego w Davos, która odniosła wielki sukces podczas ostatniego Światowego Forum Ekonomicznego. Część dyskusji zaplanowanych podczas Krynica Forum 2023 będzie kontynuacją wątków rozpoczętych w Domu Polskim w Davos; inne stanowią zapowiedź tego, co wydarzy się w nim podczas przyszłorocznego Światowego Forum Ekonomicznego.

W październiku 2022 r., podczas poprzedniej edycji Krynica Forum, Prezydent RP Andrzej Duda wyraził nadzieję, że „w kolejnych latach forum krynickie będzie się rozrastało, jeżeli chodzi o uczestników i swój potencjał”, podkreślając, że wydarzenie to „ma swoje miejsce w politycznym i gospodarczym kalendarzu Rzeczypospolitej”.

Zapisz się do newslettera