PATRONAT HONOROWY

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nad Krynica Forum 2023


Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, chcąc podkreślić wagę zagadnień zawartych w ścieżkach programowych wydarzenia, zdecydował o objęciu Patronatem Honorowym Krynica Forum 2023. Prezydencki patronat nadaje szczególną rangę przedsięwzięciu, które stanowi znakomitą płaszczyznę do debaty poświęconej najważniejszym kwestiom gospodarczym, społecznym i politycznym. To także przestrzeń do rozmów o wyzwaniach, z którymi aktualnie mierzy się Europa Środkowo-Wschodnia, jak i tych, które bezpośrednio dotyczą naszego kraju.

 

Krynica Forum 2023 pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z udziałem liderów polityki, biznesu i kultury odbędzie się w dniach 13-15 września w Krynicy-Zdroju. „Kluczowymi punktami obecności Prezydenta RP na tegorocznej edycji Krynica Forum 2023 są – jak poinformował podczas poświęconej Krynica Forum 2023 konferencji prasowej Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Piotr Ćwik – debata międzynarodowa na temat architektury bezpieczeństwa, otwarcie Forum Koreańsko-Polskiego oraz dyskusja ambasadorów akredytowanych przy Kwaterze Głównej NATO”.

Prezydent Duda uroczyście zainauguruje Krynica Forum w środę (13 września), podczas oficjalnej gali w Pijalni Głównej. Następnego dnia (14 września), Prezydent wspólnie z Premierem Korei Han Duck-Soo otworzą Forum Koreańsko-Polskie.

„W Krynicy w sposób szczególny zostaną zaprezentowane osiągnięcia i zamierzenia, które wynikają ze współpracy strony koreańskiej i polskiej przy tworzeniu chociażby wspólnej elektrowni jądrowej, która – mamy nadzieję – zostanie zbudowana w naszym kraju. Zorganizowane zostaną spotkania dotyczące współpracy przemysłów zbrojeniowych, a także wydarzenia promujące wszelkie inwestycje koreańskie w Polsce i współpracę gospodarczą. Będzie to doskonała okazja do pokazania polskim i europejskim liderom opinii, jak blisko współpracują nasze państwa i narody, jak wiele nas łączy” – zapewnił Prezydent Duda podczas tegorocznego Forum Gospodarczego Korea-Polska.

Wstęp Prezydenta RP do debaty The future of NATO – mapping the challenges stanowić będzie nawiązanie do podobnej dyskusji zorganizowanej w Domu Polskim w Davos w styczniu br. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego Prezydent Duda wygłosił wprowadzenie do panelu, w którym udział wzięli stali przedstawiciele przy Kwaterze Głównej NATO z państw Europy Środkowo-Wschodniej: Jüri Luik z Estonii, Peter Bátor ze Słowacji oraz ambasador Polski Tomasz Szatkowski. Rozmowa w Krynicy będzie bezpośrednią kontynuacją wątków zasygnalizowanych w Szwajcarii.

Zapisz się do newslettera