Małopolska była gospodarzem Krynica Forum. Sukces pierwszej edycji i perspektywa wieloletniej współpracy. 

Trzy dni października w jednej z najbardziej malowniczych, górskich miejscowości w Małopolsce – Krynicy Zdrój upłynęły pod znakiem międzynarodowego wydarzenia goszczącego 1200 uczestników i relacjonowanego przez akredytowanych dziennikarzy z 46 redakcji z całej Polski. 

 

Małopolska to region od wielu lat znany z organizacji wydarzeń przyciągających wybitnych mówców i gości ze świata biznesu, polityki i nauki. Jedno z najprężniej rozwijających się gospodarczo województw, wspierające innowacje technologiczne i gospodarcze, a przy tym region o niewyczerpanym wręcz potencjale kulturalnym i turystycznym, który posiada idealne warunki do organizacji międzynarodowych konferencji. Nie dziwi więc, że Województwo Małopolskie zdecydowało się zostać Partnerem Tytularnym konferencji Krynica Forum, której pierwsza edycja miała miejsce w Krynicy-Zdroju – perle polskich uzdrowisk.  

Organizatorzy i goście wydarzenia poznali Małopolskę jako zaangażowanego partnera, którego przedstawiciele wzięli udział w kilku istotnych panelach. Konferencję otworzył Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego. Wraz z marszałkami województw podkarpackiego i lubelskiego, gubernatorami obwodów ukraińskich graniczących z Polską oraz przedstawicielami polskiego i ukraińskiego biznesu wziął również udział w panelu dyskusyjnym „Perspektywy i wyzwania dla regionów w kontekście konfliktu w Ukrainie”. Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego był z kolei prelegentem w panelu „Pacjent – przedmiot czy podmiot?​”. 

Dyskusje podczas KRYNICA FORUM odbywały w ramach 5 ścieżek tematycznych: Bezpieczeństwo i Geopolityka, Gospodarka Zmiany, Energia i Klimat, Społeczeństwo Przyszłości oraz Trendy Zdrowia. Organizatorzy tego wydarzenia zaplanowali dla uczestników aż 102 panele tematyczne, które dotyczyły tematów biznesowych, politycznych i naukowych, kluczowych z punktu widzenia bezpieczeństwa i funkcjonowania społeczeństwa oraz państwa. 

Drugi, najbardziej intensywny dzień konferencji, zakończyła uroczysta gala, podczas której została wręczona Nagroda Gospodarcza Województwa Małopolskiego w pięciu kategoriach. Statuetki otrzymali najlepsi przedsiębiorcy Małopolski, wyróżniający się innowacyjnością, wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań oraz aktywizowaniem regionalnej gospodarki. Tegorocznymi laureatami zostali: Fabryka Materacy Bartosz Nowak, Diskus Polska, Sinterit, Protech oraz MAN Truck. Nagrodę specjalną otrzymał Igor Klaja – właściciel marki 4F.   

Została przyznana również nagroda „Lidera Roku KRYNICA FORUM 2022”. Biorąc pod uwagę szczególnie obecny podczas wydarzenia kontekst wojny w Ukrainie kapituła nagrody jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu jej Prezydentowi Ukrainy – Wołodymyrowi Zełenskiemu. Statuetka zostanie oficjalnie przekazana do Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.    

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!  

Kolejna edycja już za rok. Do zobaczenia w Krynicy-Zdroju!  

Komentarze są wyłączone.